Протягом 2023 року у співпраці з секретаріатом Уповноваженого із захисту державної мови розроблено і затверджено рекордні 41 обласну та місцеву програми розвитку і функціонування української мови як державної в усіх сферах суспільного життя.

Зокрема, прийнято 8 обласних і 33 місцеві програми, серед яких 23 – у громадах Херсонщини.

Як зазначив Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь, жодна область України не має такої кількості програм з підтримки державної мови, як незламна Херсонщина.

«Я вдячний за таку позицію голові ОВА Олександру Прокудіну, який, затвердивши у квітні 2023 року комплексну обласну програму, спонукав громади краю розробити аналогічне. Мовні програми Херсонщини розроблені як визволеними громадами, так і тими, які тимчасово перебувають під окупацією російських злочинців. Ось вони: Бериславська, Генічеська, Олешківська, Голопристанська, Новокаховська, Чорнобаївська, Білозерська, Музиківська, Дар’ївська, Виноградівська, Чулаківська, Каланчацька, Мирненська, Долматівська, Бехтерська, Асканія-Нова, Тавричанська, Зеленопідська, Новотроїцька, Високопільська, Великоолександрівська, Нововоронцовська, Борозенська громади. Державницький підхід херсонців – взірець іншим куточкам України, як захищати національні інтереси, діяти на випередження, забезпечувати права громадян на інформацію та послуги українською, плануючи організацію безкоштовних мовних курсів, поповнюючи бібліотечні фонди, дерусифікуючи громадський простір тощо», – зазначив він.

З переліком ухвалених програм можна ознайомитися на сайті Уповноваженого: http://surl.li/kuqtd.

Написати коментар

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я