Слідчі СБУ Полтавщини зібрали докази на депутата Херсонської обласної ради, якого підозрюють у допомозі росіянам під час окупації Скадовська.

Про це повідомили в Службі безпеки України 5 квітня. За даними СБУ, на початку повномасштабного вторгнення фігурант «проводив» до колони з росіянами до міста Скадовськ, марковані «V» та «Z».

Правоохоронці встановили, що після захоплення міста депутат разом з окупаційною «владою» піддавали мера Скадовська і його заступників тортурам, щоб схилити до співпраці з росіянами.

За інформацією СБУ, у березні 2022 року підозрюваний допомагав російським військовим переслідувати патріотів України, учасників АТО на території тимчасово окупованої Херсонщини. Також з повідомлення СБУ відомо, що за наказом окупаційної влади депутат знайшов і передав російським військовим великогабаритні моторні човни для перекидання живої сили та забезпечення боєкомплектом на Херсонському напрямку.

Фігурант був учасником корупційних скандалів та намагався уникнути правосуддя на тимчасово окупованій території. На основі зібраних доказів йому заочно повідомили про підозру за статтею про державну зраду та пособництво державі-агресору. Оскільки фігурант перебуває на території Росії, тривають заходи для притягнення його до відповідальності за злочини проти України.

Викриттям і документуванням діяльності підозрюваного займалися Управління СБУ в Полтавській та Херсонській областях за процесуального керівництва Полтавської обласної прокуратури.

Написати коментар

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я