Через обстріли на початку грудня Херсонська ТЕЦ припинила своє функціонування. Приміщення й обладнання станції зазнали серйозних руйнувань.
Майже половина міста залишилася без теплопостачання у найхолоднішу зиму за останні роки: 470 будинків та близько 30 тисячі абонентів. Крім того без теплопостачання залишилась інфраструктура критична для дітей. Додаткові обстріли загострили й без того складну зиму та дефіцит генерації електрики.
«Херсонська ТЕЦ є виключно цивільним об’єктом. Її єдине призначення – забезпечення тепла в будинках містян. При цьому підприємство системно обстрілюють», — наголосив голова правління НАК «Нафтогаз України» Сергій Корецький.
UNICEF Ukraine та ГО “Південна стратегія розвитку” надали Херсонській ТЕЦ технічну допомогу на суму понад 1 мільйон гривень для аварійного відновлення подачі теплопостачання. Команда інженерів провела технічне обстеження та здійснила екстрені закупівлі. На початку січня допомогу передали ТЕЦ.
«Ми перебуваємо під постійними обстрілам, а працівники підприємства цілодобово усувають їх наслідки. Пошкоджень на території ТЕЦ дуже багато», — розповідає Євген Мамонтов, технічний директор Херсонської ТЕЦ.
У пакет допомоги увійшли покрівельні матеріали для відновлення пошкоджених будівель та споруд станції: OSB-плити, полікарбонат, шифер, профнастил, плівка кріплення та інші інструменти.
«Більшу частину наданої допомоги вже використали. OSB-плитами закрили пошкоджені вікна та отвори в стінах. Полікарбонат частково використали для скління вікон у приміщеннях, які потребують природного освітлення. Накладки, плівку та герметики застосували для ущільнення отворів, що утворилися внаслідок обстрілів. Наразі очікуємо початку робіт із монтажу профнастилу та шиферу», — повідомляє Євген Мамонтов.
на фото: Херсонська ТЕЦ до початку повномасштабного вторгнення рф









