Його історію опублікували на офіційній сторінці Національної гвардії України.
«Я хотів та готувався до того, що після закінчення університету буду призваний на строкову військову службу. Вважаю, що кожен чоловік має це пройти. Так і відбулося у 2020 році. Через рік після навчання я отримав повістку та потрапив до військової частини 3056 Нацгвардії, де розпочався мій військовий шлях. Службу проходив в патрульній роті, а після закінчення строкової служби демобілізувався з підписанням резервного контракту», – розповідає гвардієць.
Після демобілізації хлопець влаштувався на роботу по ІТ спеціалізації, де пропрацював всього 2 місяці, перш ніж розпочалось повномасштабне вторгнення рф.
«Ранок 24 лютого 2022 року закарбувався в моїй пам’яті назавжди. Сестра увірвалась в кімнату з криком, що почалася війна. Спершу я їй не повірив. Але коли подивився новини, одразу перевірив чат резервістів. Там отримав команду прибути у визначене місце», – пригадує Дмитро.
Хлопець був призваний по мобілізації до лав Національної гвардії України, де неодноразово проявляв мужність, відвагу та відданість Військовій присязі. Він разом з побратимами відбивав численні атаки ворога, виявляв ворожі військові об’єкти і техніку та точним вогнем вражав їх.
«З аеророзвідкою доля мене звела в резервній роті. Серед нас шукали бійців, які хочуть чи вміють працювати з дронами. Я висловив бажання навчатися. Коли відповідний підрозділ був сформований, я отримав можливість опанувати керування БпЛА», – ділиться спогадами гвардієць.
Після навчання і підготовки в складі підрозділу аеророзвідки виконував завдання на лінії безпосереднього зіткнення з противником в Херсонській області. Під час виконання одного із бойових завдань, знаходячись на бойовій позиції воїн потрапив під ворожий обстріл та отримав поранення, але продовжив виконувати завдання, тому що була необхідність термінової обробки інформації. Він ризикував власним здоров’ям та життям, але гідно виконав наказ командира.
«За період війни найбільше запамʼятались моменти роботи з антидроновою рушницею. Оскільки на той період наша позиція дуже часто потрапляла під обстріли, це додавало свою дозу адреналіну. Саме тоді я і отримав поранення. Далі – півтора місяця в лікарні. Після реабілітації повернувся до своїх обов’язків, але вже разом з іншими бійцями. Буквально за 2 місяці нами було уражено 4 танки та безліч ББМ. В липні я почав займатись більше профільною роботою аеророзвідника – коригуванням артилерії. Частенько по нашим будівлям прилітали і 120 мінометні міни, і танкові снаряди. Тоді я усвідомив, що засоби захисту органів слуху грають велику роль для військових», – ділиться бойовими досягненнями Дмитро.
Хлопець часто мріє про створення власної сім’ї: «Я зрозумів, як сильно хочу створити власну родину. Це і є моєю мотивацією знищити ворога та пришвидшити нашу Перемогу».
Указом Президента України від 21 березня 2023 року № 173 за особисту мужність та самовіддані дії, виявлені під час захисту державного суверенітету та територіальної цілісності України, гвардійця нагороджено медаллю «За військову службу Україні».