В одному з херсонських укриттів відбувся показ мод.

Херсонка Ольга Солярчук презентувала власну колекцію «Квіти вільної України», до якої увійшли намиста-гердани, одяг та аксесуари, створені із застосуванням бісеру.

«Я побачила те, що я хотіла – блиск в очах у дівчат, та й сама загорілась. Коли я цей проєкт задумала, я і так відчувала, що все має відбутися саме так», – зазначила мисткиня.

До нової колекції Ольга вперше залучила роботи й інших майстринь, аби підтримати їх та їхню творчість.

«У майстринь, з якими я співпрацюю, різні історії: є жінки, які проводять роботу на окупованій території, вони не мають можливості відправити свої роботи кудись ще для продажу. Наприклад, є художниця, яка спочатку малює, потім по них робить схеми для плетіння гердан, коли працює генератор. Добре, що таку роботу можна відправити через інтернет, який у неї не часто буває. Багато майстринь, яких я відбирала для проєкту, не мають іншого джерела доходу. Усі вони – профі своєї справи», – каже Ольга.

Моделями були херсонки: волонтерки, співробітниці театру та інші діячки. Найменшій з них – Єві – 12 років.

«Це дуже цікаво, коли ти переодягаєшся, підбираєш прикраси, йдеш, а люди слідкують за кожним твоїм рухом. Це надихає», – ділиться дівчина.

Олена Мудра вважає показ новим цікавим досвідом. «Це було незвично, але дуже приємно і цікаво, неймовірно цікаво. Враження нові, емоції нові, живі. Я, виявляється, можу ходити, а під час того, як ходжу, посміхатися, і ще й бачити навколо себе щось. Дуже гарні прикраси, їх приємно було одягнути на себе та презентувати, а ще приємніше – відчути зворотню емоцію від глядача».

Довідково

Херсонка Ольга Солярчук із Херсона з 2000 року працювала у ювелірній компанії за кордоном. Дипломований спеціаліст із дорогоцінного каміння, займалася як оцінкою діамантів (за системою GIA), так і дизайном прикрас. Мала власний ювелірний цех.

У 2008 році повернулася до України, захотіла займатися творчістю, створювати прикраси своїми руками. Почала працювати з натуральними перлами. Сама купувала натуральні перли на фермах у країнах, де їх вирощують у морі. Це Таїланд (білі, рожеві перли), Французька Полінезія (Таїті).

Живучи в Україні, згодом захотіла додати яскравих фарб у свої роботи і почала працювати з бісером. Випробувала різні техніки, вивчаючи новий матеріал. Для своїх робіт, в основному, обирає японський бісер, оскільки він найякісніший на ринку має багату палітру кольору, рівний і стійкий колір.

Робила покази в Італії 2020 р. та Франції в 2023 р.

Написати коментар

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я