Про це повідомив начальник Херсонської МВА Роман Мрочко.
З 25 січня в Токіо розпочались навчання представників органів місцевого самоврядування міст України, які найбільше постраждали від руйнацій.
Навчання проходять у рамках програми JICA “Підвищення спроможностей громад для управління відходами від руйнувань та переробки” і повністю фінансуються за рахунок коштів японських партнерів.
Японія має величезний досвід в управлінні відходами від руйнацій, їх сортуванні, переробці та утилізації, бо розташована у сейсмічно активній зоні і постійно потерпає від землетрусів.
В Україні до значних руйнувань призвели бойові дії. Крім того, влітку минулого року вступив у дію Закон “Про управління відходами”, тому досвід Японії для нас дуже корисний.
Наразі представники українських міст знайомляться з технікою та обладнанням для переробки відходів від руйнувань, які будуть передані їм у користування в рамках підписаної угоди між Урядами країн.
Херсон очікує на потужну техніку з переробки будівельного сміття, яка подрібнює асфальт, бетон для повторного використання. Ще надійдуть машини для перевезення та навантаження відходів.
“Поки у Херсонській міській територіальній громаді не ведеться будівництво, не проводяться капітальні ремонти, але, як тільки окупантів відгонять на 30 км, почнеться активне відновлення житлового сектору, соціальних та промислових об’єктів. І до цього часу у нас має бути все готове. З допомогою японських партнерів ми зможемо великий обсяг будівельного сміття, який з кожним днем збільшується, перетворити на корисний матеріал і використати його у відбудові громади” – зазначив Роман Мрочко.
[…] те, що Херсон очікує на потужну техніку з переробки будівельного сміття, […]