Онлайн-платформа “Свідок” розпочала всеукраїнський збір свідчень воєнних злочинів росіян проти довкілля на території України, для масштабної міжнародної кампанії благодійного фонду “AI for Good” та ініціативи “Sunflower Collective” з привернення уваги до екоциду. Її представники пропонують долучитись до цього і жителям Херсонської області.

Про це Суспільному розповіла директорка з контенту та комунікацій “Свідка” Олена Кук.

“Щодня дії Росії наближають нас до екологічної катастрофи. Про це важливо говорити на усіх можливих майданчиках! Разом ми можемо зупинити екоцид Росії”, — розповіла Олена. Йдеться зокрема про свідчення, які стосуються російського екоциду на території Херсонської області:

  • замінування землі та забруднення ґрунтів;
  • наслідки підриву Каховської дамби;
  • удари по нафтобазах та заводах, птахофабриці;
  • пожежі на полях, знищення харчових запасів;
  • вбивство тварин;
  • атаки по природоохоронних територіях.

    Свідчення українців будуть використані у масштабній міжнародній інформаційній кампанії для привернення уваги світу до екоциду. Їх також передадуть українським правоохоронцям та у базу Міжнародного кримінального суду.

“Розголос надзвичайно важливий! Світ має про це чути, аби зупинити екологічну катастрофу”, — говорить Олена Кук.

Як передати свідчення

Це можна зробити з допомогою телеграм-боту @SvidokNoteBot, або на сайті Svidok.org, пройшовши швидку реєстрацію. До тексту також можна додавати фото та відео. Зараз вже зафіксовано десятки таких свідчень на платформі.

Що таке онлайн-платформа “Свідок”

Соціальна неприбуткова платформа Svidok.org – головне сховище спогадів українців про війну. Її створили українські IT-фахівці за підтримки американської AI for Good Foundation.

«Мета проєкту – створити історичний музей спогадів, аби все пережите нами не було марним і ніколи не повторилось знову. А також посприяти розголошенню звірств, здійснених військовими РФ”, – розповіла директорка з контенту та комунікацій “Свідка” Олена Кук.

За її словами, загалом вже майже дві з половиною тисячі людей долучились до платформи.

фото Суспільне Херсон

Написати коментар

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я