Повномасштабне вторгнення висмикнуло багатьох людей з мирних професій, серед них – військовий на псевдо Ізя. У минулому – далекобійник, а нині – солдат прикордонної служби, який боронить Херсонщину від окупантів. Деталі про виходи на лівобережжя Херсонщини, відбиття ворожих атак та як погода впливає на виконання завдань оприлюднила Держрикордонслужба.

Про перші дні повномасштабної війни

В перші дні ми зустрілись з другом та пішли у військкомат. Куди потраплю на той момент, не мало значення. Добу простояли в черзі: його забрали в тероборону, мене – в ДПСУ.

Які завдання виконує зараз

На даний час входжу до групи швидкого реагування, знаходжуся на посаді кулеметника. Основне наше завдання – це прикриття наших СП-шок. Ходимо на лівий берег Херсонщини час від часу. Коли у ворога є намір йти на штурм, то після пари патронів в його сторону це бажання зникає.

▪️Про перший бойовий досвід

Перший раз завжди тривожно, не знаєш, що тебе там чекає. Одна річ – закріпитися, а інша – перейти на човні річку під відкритим небом, де тебе бачить та обстрілює ворог. Але нічого, як кажуть, досвід приходить з часом. Головне – перебороти страх, і все буде добре.

Найскладніше завдання за час служби

Найскладнішим завданням було втримання позицій під Антонівським мостом. Наш човен не встиг дійти до точки висадки, як почався обстріл. Далі почалися 5 діб безперервних обстрілів від 120 міномета до КАБів, тому було тяжкувато. Але те, що ми позицію втримали, я вважаю успіхом.

Наскільки близько доводилося підходити до ворога

До ворога максимально близько підходимо на човні, і це при тому, що ворог завжди переміщається. Щоправда, коли йдемо по воді, противник чує звук двигуна й піднімає свої БПЛА в небо. Був випадок: ворожа артилерія почала працювати по нас, коли до точки висадки залишилося буквально метрів 500-600. Відчуття так собі, особливо в моменти розриву артснарядів у воді.

Як погодні умови впливають на виконання завдань

Погода суттєво вносить свої корективи у нашу роботу. Якщо дощ або туман, то трохи розслабляємось, бо менше ворожих дронів літає. А з настанням морозів стає некомфортно. Навіть у будівлі немає можливості зігрітися, бо російський тепловізор одразу «зрисує» прогріте приміщення.

Як діє ворог

Ворог у нас хитрий і підступний. Він має великі можливості, ресурси та постійно щось нове вигадує. Тому знищення хоча б одного русака – вже досягнення. Чим більше їх буде ліквідовано, тим чистішою буде наша земля від всякого непотребу.

Одного разу кацапи повірили в себе і вирішили штурмувати нашу позицію на броні з великою кількістю піхоти та з тривалою артпідготовкою. Все грамотно продумано. Але я з побратимом та двома кулеметами внесли корективи в їхні плани. Начинили їх трохи свинцем. Згодом російські телеграм-канали почали скиглити, що в них все складно, не можуть взяти українські позиції. Подібний плач, як бальзам на душу.

Про атмосферу у підрозділі

У нашій групі все «уютнєнько, по-домашньому», як в сім’ї. Намагаємося допомагати одне одному. Для максимальної злагодженості проводимо тренування: тактика, штурмові дії, вивчаємо нові зразки озброєння, медицину і за можливості відвідуємо спортзал.

Що мотивує боротися далі 

Захищати Батьківщину, своїх рідних, близьких, щоб війна, яка на цій території, не прийшла туди, до них, щоб вони не бачили цих жахіть, смертей, руйнувань. Все, що у моїх силах, я намагаюся робити!

фото: Держприкордонслужба

Написати коментар

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я