Поліцейські встановили, що у липні 2022 року 40-річна жителька Херсона погодилась на співпрацю з окупантами та обійняла посаду секретаря створеної державою агресором громадської організації «союз матєрєй Хєрсона».

Як розповів заступник начальника слідчого управління поліції Херсонщини Чермен Тускаєв, під час слідства правоохоронцям стало відомо, що фігурантка взяла участь в якості респондента та дала інтерв’ю засобам масової інформації російської федерації. У ньому жінка надала позитивну оцінку майбутньому Херсонщини з країною-агоесором, виразила симпатію та позитивне ставлення до рф. Такі дії мають ознаки інформаційної діяльності у співпраці з державою-агресором та спрямовані на її підтримку.

Також слідчі встановили, що підозрювана, прикриваючись захистом прав дітей, які проживають на окупованій території Херсонської області, публічно закликала до підтримки дій та рішень окупаційної адміністрації та заперечення збройної агресії проти України на офіційних інформаційних ресурсах, створених державою-агресором. До того ж вона брала участь у проросійських політичних заходах, висловлювала підтримку воєнізованим формуванням рф та дискредитувала Збройні Сили України.

Злочинні дії фігурантки слідчі поліції Херсонщини кваліфікували за ч. 6 ст. 111-1 «Колабораційна діяльність» Кримінального кодексу України. Нині за погодженням із обласною прокуратурою жінці заочно повідомлено про підозру. Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк від 10 до 12 років із позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від 10 до 15 років та з конфіскацією майна або без такої.

Написати коментар

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я