Третій Івано-Франківський міжнародний фестиваль короткого метру 4:3 оголосив переможців, пише “Детектор медіа”.

Переможців визначали два склади журі: фестивальне та паралельне — від Спілки кінокритиків України.

Цьогоріч фільми у конкурсних програмах оцінювали режисерка та переможниця минулорічного національного конкурсуфестивалю в Івано-Франківську Ольга Журба, кіножурналіст і програмний директор кінофестивалю «Миколайчук Open» Алекс Малишенко та художниця і перформерка Марія Русінкевич.

Найкращою стрічкою національного конкурсу став 14-хвилинний фільм режисерів Яреми Малащука і Романа Хімея «Вибухи біля музею», присвячений Херсонському краєзнавчому музею.

«Розграбований російськими окупантами 24-26 жовтня, Херсонський краєзнавчий музей раніше містив найбільшу та найдавнішу колекцію старожитностей Південної України. У музеї було представлено понад 173 000 предметів, що охоплюють сім тисячоліть, — від скіфського золота до зброї Другої світової війни. За два тижні до того, як українські військові звільнили Херсон, російські окупаційні сили здійснили стратегічну крадіжку, вилучивши з музею/регіону багатовікову історію України. Звуки обстрілів і ракетних ударів було зафіксовано під час зйомок у музеї 12 грудня, менш ніж за два кілометри від російсько-окупованої території», — йдеться в описі фільму «Вибухи біля музею».

Фестиваль проходив з 28 вересня до 1 жовтня. Цьогоріч на ньому вперше показали програму короткометражної анімації.

Івано-Франківський МКФ бачить своєю місією популяризацію та розвиток українського та іноземного кіно, знятого у форматі 4:3. Фестиваль поєднує різні формати подій: кінопокази, лекції, відкриті дискусії та artist-talk’и з провідними діячами української культури.

Уперше Івано-Франківський МКФ короткого метру 4:3 відбувся у 2021 році.

фото: скріншот з відео

Написати коментар

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я