У Херсоні, попри все, працює простір «МолоДіжка», що був створений у рамках волонтерської програми «Будуємо Україну Разом».

Ідея створити простір виникла в 2018-му, обрали приміщення та почали ремонтні роботи у 2021-му. Офіційно до початку повномасштабного вторгнення його так і не відкрили. Після деокупації Херсона в багатоповерхівку, де розташований простір, влучив снаряд. Та зовсім скоро тут навели лад і відновили роботу.

Про все це поспілкувались із координатором простору Володимиром Рагульським.

Розкажіть про роботу «МолоДіжки» після повномасштабного вторгнення: коли почали збиратися знову?

Почали ми, здається, в 2023. У лютому в нас був перший онлайн-захід. І вже десь з березня ми почали проводити, фактично, на місці. Ремонтували «МолоДіжку», тут у нас був приліт в кінці 2022 року в будівлю. Будівля постраждала, повилітали двері, по стінах тріщини пішли. Зробили ремонт завдяки грантодавцям, відновили наше приміщення і з весни 24-го повернулися.

– Скажіть, а які були наслідки прильоту? Що тут було пошкоджено і що ви робили?

Ось, у нас немає вікон в приміщенні. Повилітали також двері, була пошкоджена стеля, взагалі пішли тріщини. Там, де перехід між залами, велика тріщина, вивалився шматок стелі. Ну, і взагалі, якщо подивитися по самому будинку, практично нема балконів у людей.

– Які заходи зараз відбуваються, які ви проводите?

Ми відновили практично все, що у нас було до початку повномасштабного вторгнення: майстер-класи типу писанкарства, покази фільмів, тренінги, зустрічі з психологами. Звісно, що людей стало менше, але формати, теми… Раніше ми не проводили курси домедичної допомоги. Це те, що нове. Ну і з’явився клуб настільних ігор.

– Як часто у вас відбуваються заходи?

Стараємось проводити щотижня в суботу об 11-й. Іноді додається неділя.

– Хто вчить навичкам домедичної допомоги та як часто?

Навичкам домедичної допомоги людей навчають представники Херсонської обласної організації «Червоний Хрест України». Відбуваються курси, фактично, як набирається група десь із 15 людей.  

– Розкажіть детальніше про клуб настільних ігор? Коли він почав діяти? Які тут ігри?

Ініціатива «Клуб настільних ігор “ІгроДіжка”» діє з вересня. Він реалізується нашим простором у межах програми «Молоді Амбасадор(к)и Розмаїття». Це проєкт для молоді та молодіжних працівників з посилення соціальної згуртованості для створення інклюзивного, мирного суспільства, мінімізації ймовірності конфліктів, що виникають між різними групами, та прискорення процесу інтеграції молодих людей з числа ВПО. Настільних ігор у нас багато, тому що ми завдяки, знову ж таки, грантовій допомозі, поновили нашу колекцію. У нас більше 30 настільних ігор. Вони у нас більш розважальні, є на логіку, є чисто так «почилити».

  • – А в які ігри граєте сьогодні?

Сьогодні ми грали в «Качконіс», зараз плануємо «Бенг».

– Розкажіть про них детальніше.

«Качконіс» – це словесна гра. Там ми під іменники підбираємо прикметники, так, щоб інші гравці вгадали. А «Бенг» – це спагеті-вестерн, це перестрілка між шерифом, його помічником і бандитами на Дикому Заході. Сенс, звісно, що шериф повинен всіх, скажімо так, привести в стан законослухняних громадян.

– У вас вже є ком’юніті людей?

Так, у нас є ком’юніті – група «ІгроДіжка» в телеграмі, туди можуть долучитися всі охочі. Група більш зосереджена саме на настільні ігри. Тобто, там додаються різні правила, якась інформація про них. Ну, або просто можна слідкувати за «МолоДіжкою», ми туди теж робимо репости.

– Грати в настільні ігри – це і ваше особисте хобі?

Одне з. Ще з 2008 року. Знайомі порадили, сказали, ось ти цікавишся, а я знаю таких хлопців, вони цим займаються. Давай, коротше, пішли з нами – так все і почалося.

фото Марусі Басараб

Матеріал створений у межах проєкту стипендій для українських медіа від Лабораторії журналістики суспільного інтересу, що є частиною програми “Голоси України” в рамках ініціативи Ганни Арендт, яка реалізується Європейським центром свободи преси та медіа і фінансується Федеральним офісом міністерства закордонних справ Німеччини. Грантодавці не впливають на контент редакції та не несуть за нього відповідальності.

Написати коментар

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я