Список музейних робіт, що незаконно перебувають в Криму, поповнився ліногравюрою литовського художника. У сюжеті, знятому окупантськими пропагандистами в Центральному музеї Тавриди у вересні 2023 року, розпізнали на зворотньому боці роботи, що потрапила в кадр, інвентарний номер, за яким і визначили вкрадений твір.

Самуїл (Самуель) Розинас (1926-2006). На захист матері – Батьківщини. 1963. Папір, ліногравюра.

Також ця робота зустрічається під іншою назвою – «Чотири партизани», можливо, саме ця назва і є оригінальною. Справа в тому, що майбутній художник і сам партизанив. Коли нацисти окупували Каунас, 15-річний хлопець опинився в гетто, там влаштувався в майстерню, де виготовляли офіційні документи гетто, іноді робив необхідні посвідки учасникам антинацистської організації. У 1944 році Самуель втік із гетто і приєднався до своїх друзів-партизанів. Був поранений німецькими солдатами, врятований родиною рибалки і після одужання знов повернувся до партизанів. Після війни навчався у художніх вишах Вільнюса та Ленінграда. В 1973 році виїхав до Ізраїлю, помер в США.

Самуель Розинас працював переважно в галузі графіки та книжкової ілюстрації, його ліногравюри відрізняються лаконічністю, точністю та невимушеністю виконання.

Також на цьому стоп-кадрі присутній ще один твір, який був ідентифікований раніше: Анатолій Платонов (1927-2005). Чуфут-Кале. Бахчисарай. 1986. Полотно, олія.

Загальний рахунок:

106 — кількість ідентифікованих творів мистецтва, вкрадених російською окупаційною владою з Херсонського художнього музею у 2022 році, загальна кількість незаконно вивезеного перевищує 10 тисяч музейних експонатів.

105 — кількість творів, які перебувають в окупованому Криму, в сімферопольському Центральному музеї Тавриди.

1 — робота, точне місцезнаходження якої невідомо, але є підтвердження з боку окупантів, що шедевр перебуває в їхніх руках.

Написати коментар

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я