У Херсоні та навколо нього, наче наперекір усьому світу, зацвіли маки.

Вони, немов живий вогонь. Сотні тендітних червоних пелюсток гойдає вітер під південним сонцем. До повномасштабного вторгнення такі поля ставали місцями для численних фотосесій. Наразі все змінилось. окрім одного – маки продовжують квітнути.

Цей червоний колір особливий. У ньому — пульсуюче, чисте життя. Це колір гарячої крові, яка тече в жилах неймовірних людей. Це колір любові до своєї землі, яка сильніша за будь-який метал і страх.

У давнину в Україні вважали, що мак відлякує всіляку нечисть. Тому сіяли його навколо хат. І вірили, що поки нечиста сила не перерахує всі макові зернятка у коробочках, нічим іншим займатися не зможе. А там вже і світанок.

Хай кожен мак буде оберегом Херсона від будь-якої нечистої сили. Хай скоріше місто зустріне новий, спокійний та мирний, світанок.

фото та відео Ольги Коломацької

Цей матеріал став можливим за підтримки програми “Голоси України” / SAFE, що координується Європейським центром свободи преси та медіа спільно з Лабораторією журналістики суспільного інтересу. “Голоси України” / SAFE реалізується в рамках ініціативи Ганни Арендт за підтримки Федерального міністерства закордонних справ Німеччини. Програма не впливає на редакційну політику, а даний матеріал містить виключно погляди та інформацію, отриману редакцією.

Написати коментар

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я