Фонд громади міста Херсон «Захист» представив результати соціологічного дослідження громадської думки мешканців Херсонської міської громади.

Ключові результати:

1.Чотири п’ятих херсонців декларують те, що починаючи з початку повномасштабного вторгнення вони були задіяні у практиках, які можна віднести до благодійних. Дещо вищою частка (на 6%) таких є серед тих, хто зараз не знаходиться на території громади.

2.Найбільш розповсюдженими видами благодійних практик є грошова допомога (донати) (86% респондентів заявили про це) та безоплатна передача їжі, одягу, ліків та іншого майна (51%). Причому донати більш розповсюджені серед тих, хто зараз не знаходиться на території громади – 92% порівняно з 80% тих, хто зараз в Херсоні. А безоплатна передача їжі, одягу, ліків та іншого майна більш характерна для тих, хто зараз у Херсоні – 53% на 47%.

3.Найбільше коштів херсонці донатять на Сили оборони України (разом 87%). З них, той, хто в місті – 92%, хто не в Херсоні – 83%. У трійці тих, на кого ще донатили опитані херсонці, опинилися поранені військові (35%) та постраждалі під час теракту на Каховській ГЕС (33%). Кожний четвертий, хто зараз у Херсоні (27%), донатить також особам, які знаходяться в окупації.

4.Найбільш розповсюдженим адресатом пожертви є посередник – або благодійний фонд (63%), або волонтер (52%). На кінцевих користувачів херсонці донатили менше: на військові частини – 36%, на цивільних – 24% та на конкретних бійців – 18%.

5.Сума від 100 до 1000 гривень – це найбільш розповсюджений діапазон донату. Більшість з тих, хто не донатить, робить це не через відсутність довіри, а через брак коштів.

6.Більшість опитаних відповідально ставиться до своїх внесків і перевіряє, на кого і куди пішли їх кошти. 49% перевіряє факти надання допомоги, 40% перевіряє сторінки реципієнтів у соцмережах та реєстрах. 66% воліє донатити на вже перевірені інституції чи особи.

Повний текст дослідження можете завантажити тут.

Написати коментар

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я